X
تبلیغات
زولا

متکدیان زمستونی با درآمد ۱۰میلیون تومان در روز!

دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 21:26

همیشه موقع خوندن و مرور مطالب کتاب منم تیمور جهانگشا تعجب میکردم که چرا تیمورشاه دستور داده بود هر کجا متکدی دیدند که سالم است و گدایی میکند بکشند! ولی با دیدن شگرد های حرفه ای و کثیفی که متکدیان در تهران به کار میبرند کم کم دارم به حکمت این کار تیمورشاه پی میبرم.. متکدیان حرفه ای تهران که گاهآ حتی توسط باند های بزرگ استخدام و به تکدی گری مشغول میشوند، در هوای سرد فصل زمستان نوزاد ها و کودکان خردسال و از لحاظ ظاهری کوچک را اجاره میکنند و با یک لا لباس در تن کودک آنرا در مسیر های پر تردد نشانده یا در بغل گرفته و با سوء استفاده از احساسات افراد ساده لوح و کم هوش پول جارو میکنند،  اون تعداد افراد نادانی که به این متکدیان حرفه ای کمک میکنند نمیدانند با هر تراولی که به این نوع گدا ها میدهند یک کودک و نوزاد بیشتر در روزهای بعد اون اطراف تو دست های کثیف باندهای تبهکار سودجو قرارگرفته و یخ میزنه ویا دچار بیماری های مهلک میشه.. طبق اخبار رسمی منتشر شده توسط خبرگزاری ها متکدیان حرفه ای تهران در طول سال از چهارصد هزار تومان تا دومیلیون تومان در روز درآمد دارند. و درآمد متکدیانی که در هوای سرد با کودک خردسال یا نوزاد اجاره ای در حال تکدی گری هستند رو فقط با نیم ساعت ایستادن در اطرافشون و با شمارش تراول چک هایی که بهشون کمک میشه براحتی میشه محاسبه کرد، هرچه به سمت شمال تهران نزدیکتر باشند درآمد روزانه شان به ۱۰ میلیون تومان نزدیک تر میشود. معمولآ گذرگاه های پرتردد شمال شهر توسط باند های بزرگ اجاره داده میشه و گاهآ هم دیده شده بین باندهای تبهکار سر تقسیم چهار راهها، میادین و اماکن پر جمعیت و در نتیجه پر درآمد نزاع های خونینی درگرفته!نظرات (1)
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 22:32
اولین باره اسم این کتاب رو میشنوم:/ توی گوگل چیزای کمی دربارش خوندم برام جالب ناک بود.
طفلک بچه ها. چقدر غصه میخورم وقتی می بینم توی شرایط فیزیکی بدی در حال گدایی کردن یا کار کردن هستن:(( میدونی مردم ما احساسی هستن خیلی زود تحت تاثیر قرار میگیرن و اصلا به این فکر نمیکنن که ظاهرا دارن کمک و لطف میکنن درحالیکه ناخواسته در حق اون بچه و بچه های دیگه ظلم میکنن و طرف به این مدل زندگی کردن عادت میکنه یا هرچی..
کامنتم طولانی شد ولی یه چیز جالب بگم. چند روز پیش یه خانم اومد یجور محترمانه طوری احوالپرسی کرد و گفت داداشم مریض شده نذر کردم خوب که بشه گدایی کنم برم امام رضا:/// بعد جالبتر اینجاست مبلغ زیادی اسکناس هم توی دستش بود!!!! یعنی مردم ما براحتی گول میخورن. احساسات و عقاید رو هدف قرار میدن و همینجور کسب و کارشون داره رونق میگیره!!!
امتیاز: 1 0
پاسخ:
کتاب تاریخی معروف و بسیار آموزنده ایه اینکه توسط خود تیمورشاه واقعه نگاری شده ارزشش رو برده بالا.
واقعآ طفلک بچه ها تو این سرما.. از اون درآمد میلیونی هیچی نسیبشون نمیشه بجز سرما و سوءتغذیه.. آره دقیقآ احساسات رو هدف گرفتن و پول پارو میکنن چون دیدم بیشتر خانم ها پول میدن بهشون.
چه روشای پیچیده ای دارن همچین نذری تاحالا نشنیده بودم بیچاره اونایی که این وسط گول میخورن..
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد